Mimo realitu

Autor: Michal Sousedek | 6.11.2019 o 6:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  578x

Zdá sa, že pán poslanec z posledných radov už úplne stratil kontakt s realitou alebo zachraňuje svoju politickú kariéru za každú cenu.

Inak si totiž neviem vysvetliť je posledné slová, podľa ktorých majú banky na Slovensku príliš vysoké zisky, a preto chce zvýšiť ich daňové zaťaženie.

Diaľničná stavba tisícročia, rozpadávajúce sa cesty, mosty v havarijnom stave, plesnivé nemocnice, nedostatok nemocničného personálu, zaostávajúce školstvo, neatraktívnosť povolania učiteľ, armáda používajúca takmer 60 ročnú techniku, ohrozené pracovné miesta robotizáciou, problémy s obsadením miest v štátnej správe, problémy s financovaním športu, výrazné regionálne rozdiely, nevyriešené otázky ťažby lesov, ochrany prírody, ekologické katastrofy v Bratislave, Poši, Strážskom a na iných miestach na Slovensku ako pamätníky socializmu, personálne problémy polície, stav verejných budov, rastúca nevraživosť medzi rôznymi skupinami obyvateľstva, horiace a pravidelne meškajúce vlaky, personálne problémy železníc, rozpadávajúca sa infraštruktúra železníc, druhá stavba tisícročia- železničný koridor, enormné daňové zaťaženie palív, daňovo odvodové zaťaženie miezd, rozdrobenosť pôdy a nedoriešené zásahy minulého režimu do vlastníctva, trhací kalendár zo stavebného zákona...... to je snáď len časť problémov, ktoré trápia Slovensko, ale pána poslanca trápi jedna jediná vec..... zisky bánk.

Ťažko povedať, čo sa mu v hlave dialo, keď prišiel na túto spásonosnú myšlienku. Skúšal to s migrantmi- jeho drive v tejto oblasti už vyprchal. Tak to skúsil so Sorosom- všetci ho vysmiali. Pán poslanec si tak musel nájsť nepriateľa- tému, v ktorej by pôsobil hodnovernejšie.

A prišiel na naozaj bravúrnu vec- banky na Slovensku vraj majú neprimerane vysoké zisky, a preto ich zisky treba viac zdaniť.

Vracia sa do roly ochrancu pospolitého "chudobného" ľudu, ktorého chce chrániť pred "nenažratým" finančným sektorom. Krásna hra na city ľuďom, ktorí o príjmoch bánk ani nesnívajú.

Pán poslanec zabudol na jednu podstatnú vec. Raz už na finančný sektor zaútočili- daň z neživotného poistenia- výsledok sa dostavil veľmi rýchlo, poisťovne dvihli poistné a ani sa nehanbili priznať, že áno dvíhame to práve kvôli tejto dani.

Takže čo sa dá očakávať, že urobia banky na ochranu svojich príjmov? Môžeme očakávať zníženie výnosnosti rôznych bankových produktov, možno zvýšenie úrokov hypoték no každopádne vysoko pravdepodobne aj zvýšenie rôznych bankových poplatkov.

Poslanec zabudol na jednu podstatnú vec, banky si nájdu iný spôsob, ako si udržať "príjmový štandard", ak im na neho niekto siahne. Osobne si myslím, že by sa o to pokúsil každý jeden podnikateľský subjekt. A kto na to doplatí?

Doplatíme na to my, obyčajní obyvatelia Slovenska, ktorí využívame rôzne produkty bánk pôsobiacich na Slovensku. 

Takto (ne)sociálne uvažuje predseda údajne najsociálnejšie cítiacej strany na Slovensku. Škoda len, že média na možné následky jeho nápadu zabudli upozorniť a spravili mu krásne PR.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Zmenili sme ekonomiku aj zákony, ale nezmenili sme myslenie

O Novembri 89 s jednou z hlavných tvárí.

Spievali slobode. Ale koho to zaujímalo?

Úrad vlády zorganizoval Galavečer 30 rokov slobody.


Už ste čítali?