O Mesačnej krajine

Autor: Michal Sousedek | 15.3.2018 o 19:36 | Karma článku: 3,37 | Prečítané:  230x

A iné príbehy. Alebo kde bolo tam bolo bola raz jedna malá krajina bohatá na krásnu prírodu. No aj na šikovných ľudí.

Tak teda, kde bolo tam bolo.... alebo nie. Pôvodne som chcel vymyslieť rozprávku o krajine s dokonalým a neobmedzeným vládcom. Ale rozmyslel som si to. Občas priama reč vypovie viac ako vzletné zaobalené odkazy.

 

Udalosti posledných dní odhaľujú realitu slobody (slova) na Slovensku. Nebudem písať o tom, ako mi je zavraždených ľúto, že som ich osobne poznal ako skvelých ľudí. Nie v skutočnosti som ich nepoznal, no aj tak ma táto udalosť šokovala. O to viac ma šokovalo mediálne peklo, ktoré sa okolo toho neskôr rozpútalo.

 

Len čo vyšla správa o tejto tragickej udalosti do médií vystúpil náš doc. Dokonalý s miliónom € na stole za informácie, ktoré povedú k dolapeniu páchateľa. Fuj, tak hnusný cynizmus, (ako to dobre vystihol biskup Forgáč) to sa len tak nevidí. To predháňanie sa s poskytovaním informácií médiám od policajného prezidenta, často informácií, ktoré pravdepodobne trestnému konaniu viac uškodili ako pomohli, a v konečnom dôsledku možno aj znemožnili definitívne páchateľa vypátrať, nech sa snažia vyšetrovatelia koľko chcú. A navyše už len pri samotnej obhliadke miesta činu a mŕtvol boli urobené tiež chyby, ktoré by sa stávať nemali. A pritom to nie je prvý mediálne známy prípad s pochybeniami od polície.

 

Tá časť poslancov, ktorá si hovorí opozícia (aj keď veľa opozičnej politiky nenamútili narozdiel od kriku) sa prezmenu tlačovkami predháňala v tom, kto z vraždy priamo či nepriamo obviní viac členov koalície. Jedna tlačovka striedala druhú jedno vyhlásenie predbiehalo iné, proste čisto politický boj ako z danej situácie trhnúť čo najviac politických bodov a vytvoriť si dobrú východiskovú pozíciu na (možno aj predčasné) parlamentné voľby. Jednoducho, o nič lepší ako vyššie zmienené osoby.

 

Čo ma najviac zarazilo je vyjadrenie, v tejto chvíli už bývalého, premiéra o tom, že predstava mafie na východnom Slovensku je absurdná lebo tu nič nie je. O to viac, že to povedal verejne delegácii europoslancov.

 

No tak pomaly, pomaly, pán už bývalý premiér. Východné Slovensko ak berieme v úvahu kraje PO a KE to je vyše 1,5 milióna obyvateľov Slovenska čo je takmer 30%. Je síce pravdou, že pracovné možnosti 30% Slovenska sú mizivé (v skutočnosti aj viac ak pripočítame BB kraj). Je pravdou, že na východe chýba veľký investor. Je pravdou, že veľké množstvo východniarov dobrovoľne odišlo pracovať na západ republiky či do zahraničia. Je pravdou, že veľké množstvo žien (nielen) odtiaľto odchádza opatrovať starých ľudí do Rakúska a o ich vlastných rodičov sa nemá kto postarať.

 

VAŠOU hanbou ale je, že z východu si robíte bezodnú studnicu pracovnej sily pre firmy na západe republiky, pre ktoré už nemá kto pracovať, alebo odchádza za lepšími podmienkami (do konkurencie či zahraničia) spolu s ministrom práce soc. vecí a rodiny.

VAŠOU hanbou je, že to čo sa s uchádzačmi o zamestnanie poslednú dobu robí na úradoch práce je bezbrehé naháňanie čísel, s ktorými sa už nestotožňujú ani zamestnanci úradov práce (len z obáv o aké také pracovné miesta, ktoré /na východe/ majú radšej mlčia).

VAŠOU hanbou je, že kým súkromným spoločnostiam ste schopní prikázať z roka na rok zvýšiť minimálnu mzdu o  približne 10% (a pokračovať v tom každým rokom) zamestnanci štátnej správy musia prostredníctvom odborov horko ťažko bojovať o 4% (a aspoň pedagogickí zamestnanci o čosi úspešnejšie).

VAŠOU hanbou je, že dokážete rozširovať konšpiračné teórie napriek tomu, že patríte medzi vrcholných predstaviteľov štátu.

Tiež VAŠOU hanbou je, že používate informácie proti iným ústavným činiteľom až vtedy, keď sa vám to hodí, aby ste odvrátili pozornosť od seba. (neúspešne)

VAŠOU hanbou je, že východ považujete za mesačnú krajinu. Na tejto mesačnej krajine máte najväčší podiel práve vy. Za posledných 12 rokov ste 10 rokov pri moci. Pýtam sa vás, čo ste za tých 10 rokov urobili aby východ nebol pustatinou? Nič, absolútne nič.

 

Nebude sa vyjadrovať k tomu, čo sa tu na východe deje či nedeje (aj v poľnohospodárstve). Možno aj z obáv o vlastný život. Možno pre istotu.

 

Vážený pán už bývalý premiér. V minulom politickom režime, ktorý máte tak v obľube existoval aj zaujímavý trestný čin: príživníctvo. Ak sa zamyslím na vašim konaním v politike za posledných 10 rokov, z pohľadu človeka, ktoré je pre vás nič, s najväčšou pravdepodobnosťou by ste za takéto správanie v minulom režime už sedeli. Doteraz ste si sedeli na stoličke premiéra a s podporou „ničoho“ bez toho aby ste niečo pre východ urobili. Ani tú úbohú diaľnicu.

 

Pýtam sa, kde sú dlažobné kocky, ktoré boli dovážané (údajne aj zo zahraničia) na protesty z 9.3.2018?

 

Aby som nezabudol, aj napriek tomu, že nielen východ republiky vám v súčasných protestoch odkazuje, že má vás a vašej arogancie a vysmievania sa ľuďom do tvárí plné zuby, hráte tu kvázihru na stabilitu a štátnika.

 

Lenže skutočný štátnik nikdy nebude na verejnosti vystupovať vtipom o bordeli a dievčatách zo štvrtej cenovej ale nájde iné vhodné prirovnanie na odkaz, ktorý chcel zanechať.

 

A aby som nezabudol, vtip. Len na doplnenie, ak sa v bordeli vymenia dievčatá, možno to prinesie nejakú zmenu ale stále to bude bordel. To len tak okrajovo na margo dnešných udalostí.

 

Nielen východ ale my všetci tejto arogancii moci hovoríme dosť.

 

Chceme SLUŠNÉ SLOVENSKO!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Remišová: Ak Imrecze nevedel postrážiť finančnú správu, ako mu môžeme zveriť rozpočet?

Všetky alternatívy sú pri prezidentskom kandidátovi otvorené.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Vlaky na Slovensku horia, a bude sa to opakovať

Čo sa deje v slovenských železniciach.

Stĺpček Jakuba Fila

Súzvuk Fica a Pellegriniho môže začať lámať Imrecze

Dvojvládie Smeru prenasleduje odkaz Radičovej vlády.


Už ste čítali?