Men in black na slovenský spôsob

Autor: Michal Sousedek | 4.12.2017 o 21:30 | Karma článku: 10,74 | Prečítané:  14390x

Alebo ako sa skvelo „nenápadne“ robí politický marketing, či o veľmi peknom a snaživom ochotníckom divadielku.

Jednou zo správ dneška je skončenie (konečne) Mariána Kotlebu v pozícii predsedu BBSK a odovzdanie jeho funkcie p. Jánovi Lunterovi.

Nebola by to však akcia, na ktorej sa má zúčastniť p. Kotleba, keby si na nej nespravil "nenápadný" politický marketing. Inak sa totižto ani nedá nazvať počínanie dvoch statných chlapov pred dvermi sály v Župnom dome v Rimavskej Sobote, ktorí odmietali vpustiť redaktora s kameramanom iste regionálnej televízie.

Mohli by sme hovoriť o tom, ako hrubo a nemiestne sa títo muži správali k spomínaným novinárom. Mohli by sme hovoriť o tom, že nerešpektovali ani jedného z miestnych poslancov a poslanca NRSR v jednej osobe. Muži v čiernom si robili svoje s dobre naštudovanými replikami a zakaždým, keď konverzačne prechádzali do defenzívy a museli odpovedať na otázky, miesto dovtedajšieho priameho pohľadu do očí priam preorávali pohľadmi zem. (skutočne, pozrite si záznamy z tejto udalosti, je toho plný internet a je to pekne zdokumentované) Mohli by sme hovoriť o tom, že odpovediam sa statočne vyhýbali, azda na toto si tie správne repliky odpovedí nepripravili? Alebo sa báli, že sa prerieknu?

Na scénu prišiel aj v tej chvíli ešte budúci predseda BBSK, ktorý rovnako ako Zsolt Simon apeluje na samozvaných ochrankárov, aby týchto vytypovaných novinárov vpustili. Ako inak, rovnako bezúspešne.

A prichádza chvíľa odchádzajúceho predsedu BBSK p. Mariána Kotlebu. Víťazoslávne prichádza na scénu a s ľahkosťou v hlase dáva otázku: Čo sa deje? Po objasnení situácie a žiadosti p. Kotlebu títo doteraz neústupčiví samozvaní ochrancovia poriadku, ktorí sa predtým neštítili použiť fyzické a slovné ataky ustupujú a týchto novinárov vpúšťajú dovnútra. Druhé dejstvo pokračuje vo vnútri, p. Kotlebovi sa dostáva obrovského potlesku od jeho „podporovateľov" v snahe ohlušiť sálu a demonštrovať silu a počet.

Vráťme sa ale k prvému dejstvu. Odkiaľ títo samozvaní ochrankári boli? Prečo sa nápadne vizážou podobali na ochrankárov používaných odchádzajúcim županom? Prečo bol p. Kotleba jediný, ktorý ich dokázal (akože) presvedčiť? Ak mali byť skutočne nejakými ochrancami poriadku prečo neboli označení? Veď takto by si pre tieto dvere mohol stúpiť hocikto a povedať, ja rozhodnem o tom, koho vpustím, koho nie, práve som sám seba menoval ochrancom poriadku v miestnosti za mnou. No, veľmi zaujímavé divadlo, avšak s veľmi ochotníckymi hercami. A to tak v prvom, či druhom dejstve. Žiaľ, ani hlavná postava veľmi presvedčivá nebola, škoda, keby trochu pridali, možno by za toto divadlo mohli vyberať aj vstupné.

Alebo je tu možnosť ešte jedna. Títo muži boli „nasadení“ primátorom mesta Rimavská Sobota (je to vysoko pravdepodobné, keďže prítomná Mestská polícia nezasiahla ani v prípade, keď nevyberavo fyzicky začal jeden z nich kontaktovať novinára). O primátorovi RS je známe, že podporuje p. Kotlebu a je možné, že toto divadielko rozohrali spoločne. Dobrým terčom tak bola miesta televízia, kt. p. primátorovi nič nedarovala v kauze údajného "odhaľovania schopností médií manipulovať s ľudmi". Len tak, na revanš.

 

KAŽDOPÁDNE, NIE pán Kotleba, TOTO DIVADLO SME VÁM FAKT NEZOŽRALI.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom funkcionár so svastikou na hrudi neprekáža

Viditeľné tetovanie so svastikou je trestné.

SVET

Rusko vyhostilo slovenského vojenského diplomata

Krajinu má opustiť v priebehu 48 hodín.

ŠPORT

Kmotrík: Máte pocit, že Barcelona má v kádri pätnásť odchovancov?

Majiteľ Slovana hovorí o novom štadióne.


Už ste čítali?